Korony porcelanowe
Jeżeli Wasze zęby są zniszczone, mają duże wypełnienia lub uległy złamaniu prawdopodobnie będą wymagały wykonania koron. Obecnie w stomatologii istnieje kilka rodzajów koron.

W naszym gabinecie stosujemy korony pełnoceramiczne oraz porcelanowe na podbudowie metalowej, gdzie preferowanymi metalami są stopy metali szlachetnych oraz złoto galwaniczne.

W odcinku przednim najbardziej kosmetycznym rozwiązaniem są korony pełnoceramiczne, czyli takie które nie zawierają metalu wcale. Metal nie pozwala na wolne przechodzenie światła przez koronę, czyli taki ząb zachowuje się inaczej niż naturalny.

W naszym gabinecie wykonujemy korony pełnoceramiczne z prasowanej ceramiki systemem EMPRESS II oraz w systemie PROCERA, w którym porcelana jest nakładana zamiast na metalu, na fabrycznie wykonanej czapeczce z tlenku glinu, który pozwala na przechodzenie światła będąc jednocześnie wytrzymałym materiałem.

Korony na metalu preferujemy w przypadku uzupełniania bocznych zębów oraz w przypadku wykonywania mostów w odcinkach bocznych. Mosty są to stałe uzupełnienia braków, które oparte są na własnych oszlifowanych zębach.