Kiedy skóra jest odwodniona, sucha lub ziemista, zniszczona przez słońce, palenie papierosów czy przebyty trądzik, ma niejednolity koloryt albo wręcz przebarwienia, warto zaaplikować jej odpowiedni koktajl witaminowy.

Mnogość preparatów sprawia, że mezoterapia ma praktycznie nieograniczone zastosowanie. Można stosować ją na twarz, dekolt, szyję, grzbiety dłoni, okolice pępka, wewnętrzną stronę ramion i ud. Polecana jest także na skórę głowy przeciwko wypadaniu włosów oraz w celu poprawy ich ogólnej kondycji, a także do zmniejszenia lokalnie nagromadzonej tkanki tłuszczowej (np. w podbródku) czy usuwania cellulitu.

W zależności od potrzeb do mezoterapii igłowej stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym lub koktajle zawierające oprócz kwasu również witaminy, sole nieorganiczne, pierwiastki śladowe, kofeinę lub glicerynę.

Zabieg polega na wykonaniu przez lekarza serii nakłuć igłą w powierzchowne warstwy skóry, podczas których za pomocą strzykawki lub specjalnego pistoletu wstrzykuje się odpowiednio dobrany preparat. Zabieg nie jest szczególnie bolesny, ale u osób wrażliwych na ból może być poprzedzony nałożeniem kremu znieczulającego (na 30 minut przed nakłuciami).

Czas trwania zabiegu to 30 – 60 minut (w zależności od ostrzykiwanego obszaru).
Po jego zakończeniu lekarz nakłada na skórę krem z filtrem UV. Nie należy korzystać z sauny oraz solarium, a także wykonywać makijażu w dniu zabiegu. Objawami niepożądanymi mogą być drobne krwiaki i zaczerwienienie skóry, które miną po kilku dniach.

Zabiegi mezoterapii są najskuteczniejsze, kiedy wykonuje się je w seriach. Częstotliwość zależy od stanu skóry, efektu, jaki chcemy uzyskać oraz oczywiście możliwości finansowych pacjenta. Z reguły zaleca się wykonanie trzech sesji co 2 tygodnie, następnie 3 kolejnych co miesiąc, a potem podtrzymująco 1–2 razy w roku. Jednak efekt widoczny jest od razu. Już po pierwszym zabiegu skóra staje się jędrniejsza, dotleniona i wygładzona.

Toksyna botulinowa (BOTOKS)

Osocze bogatopłytkowe PRP
Fibryna bogatopłytkowa I-PRF

Kwas hialuronowy

Mezoterapia